От фейсбук страницата на кмета Рангел Марков:
📢 Важна стъпка към обновяването на уличната мрежа в Банкя и с. Иваняне
🙌Уважаеми съграждани, след множество Ваши сигнали и извършени подробни огледи на място, заедно с общинските съветници Анна Стойкова и Румен Александров, както и с председателя на Комисията по бюджет и финанси Димитър Вучев, входирахме съвместен доклад до Столичния общински съвет.
📑С него се предлага осигуряването на целеви средства в бюджета на Столична община за 2026 г. за основен ремонт и възстановяване на уличната инфраструктура в Банкя и село Иваняне.
📜В предложението е включена детайлна количествено-стойностна сметка за необходимите строително-монтажни дейности за редица ключови локации, сред които са улиците „Нишава“, „Брацигово“, „Стръмна“, „Славейче“, „Ситняк“, „Листопад“, „Вихрен“, „Латинка“, „Ясен“, „Ивайло“, „Бук“, „Жан дьо Лафонтен“, „Москва“, „Кракра“, „Хан Крум“, „Хан Омуртаг“, както и улица „Тимок“ в село Иваняне. Проектът обхваща и конкретни компрометирани участъци от улиците „Окол“ (от №53 до ул. „Перуника“), „Детелина“ (от №23 до ул. „Огражден“), „Огражден“ (от №9 до ул. „Детелина“), „Тинтява“ (от ул. „Търнов рид“ до ул. „Свобода“), „Търнов рид“ (от ул. „Свобода“ до ул. „Спичеч“) и „Стрелиция“ (в участъка от ул. „Осогово“ до №19).
🚧✅ С реализирането на тези ремонти, заедно с екипа ми и съвносителите, целим постигането на по-добра транспортна достъпност за всички Вас, осигуряването на по-безопасна и удобна среда за пешеходци и автомобили, както и цялостно възстановяване на уличната мрежа.
‼️ Очакваме подкрепа от страна на всички политически групи в Столичния общински съвет, тъй като подобряването на градската среда е наша обща кауза, която се реализира изцяло в интерес на хората от Банкя и с. Иваняне.
🔉 Заедно с районната администрация ще продължим да Ви информираме своевременно за хода на предложението и взетите решения в СОС.




